neděle 9. listopadu 2014

Komerční banka od nového roku zdraží zasílání výpisu poštou a další poplatky

Komerční banka ve vší tichosti rozhodla o zdražení zasílání papírového výpisu o 5 Kč od 1. 1. 2015. Zdražení zasílání výpisu je překvapivé zejména s ohledem na to, že už dnes stojí zaslání výpisu 25,- Kč pro fyzické osoby a 30,- Kč pro podnikatele. Od nového roku tak bude poplatek za výpis z účtu 30,- Kč pro fyzické osoby a 35,- Kč pro právnické osoby.

Komerční banka přitom nezdražuje pouze tento poplatek, ke zdražení dochází také například u proplácení cestovních a bankovních šeků jak vlastních, tak cizích bank. Komerční banka tak zůstává starou konzervativní bankou, která těží ze svých klientů prostřednictvím řady poplatků, které si banky v zemích EU většinou neúčtují. Například ve Velké Británii banky stejné skupiny jako je Komerční banka, tedy skupina Société Générale, neúčtují svým klientům žádné, ano, ŽÁDNÉ! bankovní poplatky. 

Pokud jste nespokojení s poplatky, které si Komerční banka účtuje, tak banku změňte. Na Českém trhu působí řada bank, které si poplatky za běžné služby neúčtují. Navíc změna banky je otázka na dvě hodiny vašeho času. Úspora na poplatcích může být přitom obrovská. Podívejme se jen na nejostudnější poplatek, který Komerční banka má. Jde o poplatek za vedení účtu, který pro fyzické osoby je 68,- Kč a pro právnické osoby dokonce 169,- Kč. U tohoto poplatku můžete získat slevu, pokud ovšem budete využívat některý z dalších produktů banky, jinak máte smůlu. 

V podstatě jde o čistou nehoráznost. Vy bance zdarma půjčíte své peníze (tím, že je vložíte na účet) a ona je pak půjčuje jiným lidem v rámci svých půjček, hypoték kontokorentů... a inkasuje za ně poplatky, popřípadě s vašimi penězi hospodaří na finančních trzích. U běžných účtů přitom Komerční banka neposkytuje žádné úroky (ceník k 3. 11. 2014). Účty s úrokem 0,00 jsou tyto: MůjÚčet, G2.2, KB Start konto, G2, Extra konto, Perfekt konto, IDEAL konto, Modré konto, Modré konto Plus, Duo konto, Expreskonto KB, A-konto KB, B-konto, Běžný účet.

Opravdu nechcete změnit svoji banku?

Ostudné příklady poplatků Komerční banky (ceník od 19. 11. 2014):

Poplatek za vedení účtu
Fyzické osoby – 68,- Kč
Právnické osoby – 169,- Kč

One response to “Komerční banka od nového roku zdraží zasílání výpisu poštou a další poplatky”

Blogger řekl(a)...

Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde 1,000,000y klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

Přidejte se k úspěšným - Spojte se s více než 4,000,000 obchodníků a investorů ze 170 zemí

227,651,647 - Otevřené obchody na eToro

Leave a reply

 
© 2009-2014 Půjčky a dluhy. All Rights Reserved | Powered by Blogger
Design by psdvibe | By LawnyDesignz
optimalizace PageRank.cz